19 Eylül 2009 Cumartesi

Adaleti kes

"Yakışıklı olması ve masum görüntüsü nedeniyle ‘Bebek Yüzlü Katil’ lakabı katılan Ali Kaya, tamamı Alanya’da gerçekleşen cinayetlerine, 1997 yılında amcası Celal Kaya’yı öldürerek başladı. Bu cinayet nedeniyle 5 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Cezası bitince, Adana'da kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüş'ü öldürdü. Bu cinayet sonrası akli dengesi bozuk raporu alarak akıl hastanesine kaldırıldı. 1999’da ‘kapalı yerde duramaz’ raporu aldı ve hastaneden çıkarıldı. Bundan sonra Alanya’da 5 kişiyi daha bıçaklayarak öldürdü. Son cinayetinden sonra ‘kişilik bozukluğu’ teşhisiyle tekrar akıl hastanesine yatırıldı. Burada da ‘çivici katil’ olarak bilinen Ayhan Kartal’ı bıçaklayarak öldürdü. Son cinayetinden sonra Şanlıurfa yarı açık cezaevi’ne kaldırıldı. Bir yıl sonra buradan firar eden Kaya, 2004 yılında Alanya’da yakalandı."

Okudugunuz kisim ntvmsnbc'nin foto galeri kismindan. Cem Garipoglu'nun yakalanmasindan sonra Türkiye'nin seri katilleri diye bir yer acmislar. Seri katillere ve hayatlarina ilgi duydugumdan ve bu konuda Türkiye'de yasanilanlarla ilgili fazla kaynak olmadigindan baktim tabi hemen.

Simdi bu "Baby Face" Ali'nin durumuna bakacak olursak, cinayet islemis hapse girmis. Amcasini öldürmüs ve sadece 5 yil yatmis. Sonra cikip bir daha cinayet isliyor ve bu sefer timarhaneye kapatiyorlar adami. Sadece 2 (yaziyla iki) yil sonra da kapali yerde duramaz diye adami bildigin saliyorlar. 2 cinayet ve 5 yili hapis 7 yil gözetim altinda tutulma. Aklim almiyor yani. Sonrasinda adam tabi bos durmaz. 5 kisiyi da öldürmüs.

14 Eylül 2009 Pazartesi

Kadinim

Kadinim
Esyalar toplanmis
Seninle birlikte
Anilar sacilmis
Odaya her yere.
Sevdigim o koku yok artik bu koku yok artik bu evde
Sen...
Kiyida kösede gülüsün kaybolmus
Ne olur terketme yalnizlik cok aci
Bu renksiz dunyayi sevmistik birlikte
Sen...
Kadinim, kadinim, kadinim.

Hatirla o gunu karsiki sokakta seni öptügümü
Ilk defa hayatta
Kollarimda benim ilk bahar sabahin
Sen...
Sönmüs bakmis yillar,
En masum karanlik
O ilik aydinlik yuvamiz sogumus
Geceler bitmiyor agliyorum artik
Sen...
Kadinim, kadinim, kadinim

Esyalar toplanmis
Seninle birlikte
Anilar sacilmis
Odaya her yere.
Sevdigim o koku yok artik bu koku yok artik bu evde

Masamiz kösede öylece duruyor
Bardaklar bosalmis her biri bir yerde
Sanki hepsi hasret senin nefesine
Sen...
Kadinim, kadinim, kadinim

Bana biraktigin bütün bu hayatin
Yasanan asklarin degeri yok artik
Ben sensiz olamam artik anliyorum
Sen...
Simdi cok cok yalnizim
Nolur kal benimle
O kapiyi kapat elini ver bana
Disarida yalniz üsüyorsun
Sen...
Kadinim, kadinim, kadinim

Agzima sictin Tanju Okan gece gece

13 Eylül 2009 Pazar

19 Kasim W.A.S.P. konseri ve terbiyesizlikler


W.A.S.P.’i bu sene haziran ayinda Almanya’da izledigim icin cok heyecanli degildim. Normal bilet alip en önde solda yerimi almistim. Benim oldugum yer cok kalabalik degildi aci dar oldugu icin. Ama ben yerimden memnundum, üstelik sahne önü biletlileriyle ayni hizada izleyecektim konseri. Etrafimda cok kisi olmadigi icin ben demir parmakliklarin üstünden gecip sahneye oturdum. Yedek amfiler filan vardi etrafimda. O yüzden kimse sahnenin kenarinda oturdugumu görmedi. Arkami da yasladim mis gibi. Sahne tahmin ettigimden güzel dekore edilmisti. Daha Kücükciftlik Park’ta Unirock ve Testament konserlerine gelmistim. Unirock’in festival olmasi sebebiyle, Testament de öylesine calip gitmeye geldikleri icin sahnenin özel olarak hazirlandigina sahit olmamistim burada daha önce.

Blackie Lawless bazi sarkilarda gitarini birakip sadece vokal yapti. Yine bir sarki arasinda gitarini birakti ve sahne önünde duran bir kizi kollarindan tutup sahneye cikardi. Exodus da aynisini Bang Your Head!!!’de yapmisti. Sahneye cikartilan kiz 14-15 yasinda filandi. Sacinin sag tarafini acik mavi ve pembeye boyaliydi. Güzel bir kizdi. O da sevindi tabi sahneye cikarildi diye. Saga sola yürüdü. Kizin arkasindan da Blackie ibnesi önünü sivazliyordu. Kiz güldü buna saka yapiyor diye. Sonra sarki basladi. Blackie kizi kolundan tutup sahne arkasina götürmeye calisti. Kiz durumun vahametini, Blackie’nin saka yapmadigini o zaman anladi. Seyirci de sasirmisti. Ama grup normal bir sey oluyormus gibi calmaya devam etti. Kiz bir firsatini bulup kurtuldu bunun elinden. Ben de ayaga kalkmistim. Sahneye firladim birden. Hicbir görevlinin bana dogru kosmamasina sasirdim. Cünkü kizlarin sahneye cikmasi her zaman serbesttir, ama erkekler cikti mi yaka paca indirilir. Aynisi Chuck Berry konserinde de olmustu. Blackie’nin üstüne yürüyüp „Hey Blackie, why don’t you fuck me?“ diye bagirdim. Türkce’ye, “lan lavuk, götün yiyorsa beni siksene” olarak cevrilebilir. Blackie yan yan beni keserek sahnenin arkasina dogru uzaklasmisti. Tirsti bildigin tirsti. Sonra sahneye yetkililer geldi. Konser durdu. Baya effendi gibi davrandilar bana. Beraber sahneden indik. Ben yetkiliye durumu anlattim böyle böyle oldu diye. „Istiyorsaniz atin beni konserden hic de umrumda olmaz“ dedim. Baya kisi de konser alanini terk ediyordu. Konser yine basladi ama 20-30 kisi ya vardi ya yoktu. Onlardan da ayrilanlar oluyordu. Ben de ciktim zaten. Eve Besiktas üzerinden mi yoksa Nisantasi üzerinden mi gitsem diye düsünürken uyandim.