7 Ağustos 2009 Cuma

Kurtalan Ekspresi'nden Bir Yolcu Daha Indi: Bahadir AkkuzuHer sabah ise baslamadan önce kahvalti yaparken bir ntvmsnbc'ye bakarim. Ve en üstte Bahadir Akkuzu'nun ölüm haberini ögrendim. Istahim kacti. Lavabo'ya gidip yüzümü yikadim gözlerimin doldugu belli olmasin diye. Baris Manco'nun ölüm haberini de 10 sene önce kahvalti masasinda almistim. O zaman da kahvaltiyi yarida kesmistim.

Türk rock müzigine önemli katkisi olan insanlari daha ölümlülerin arasindayken izlemeye calisiyorum hep. Erkan Ogur, Erkin Koray, Mogollar, Hasan Cihat Örter, Bülent Ortacgil izleme sansina eristigim ölümsüzler. Maalesef bu listenin eksikleri de can yakacak kadar cok. Baris Manco, Fikret Kizilok ve Cem Karaca'ya simdi bir de Kurtalan Ekspres eklendi.

Baris Manco'yu Kurtalan Ekspres'ten, Kurtalan Ekspres'i de Bahadir Akkuzu'dan ayri düsünmek cok zor. Konserlerde, albüm calismalarinda hep beraberdi bu ikili. Ikisi de gece, ansizin, genc yasta, kimse beklemezken göcüp gitti. Ben eminim ki orada Cem Karaca'yla birlikte yine müzik yapacaklar, yine egleneceklerdir.

Hiç yorum yok: